Psi behawiorysta to pomoc dla psów, które mają za sobą pełną cierpienia przeszłość. Kiedy warto wybrać taką formę wsparcia? Przedstawiamy najpowszechniejsze przypadki, w których jest ono potrzebne.
Psy z ośrodków i schronisk, a także niektóre psy z hodowli, mogą doświadczać paraliżującego wręcz lęku w różnych sytuacjach. Może on pojawiać się w reakcji na spotkanie z innymi psami bądź ludźmi, a także w odpowiedzi na najróżniejsze dźwięki z otoczenia bądź przedmioty.
Gdy pies doświadcza lęku, zazwyczaj kuli się, kryje za właścicielem, jest nadpobudliwy i płaszczy uszy. Jeśli obserwujesz u swojego pupila częste symptomy lęku w różnych sytuacjach, to psi behawiorysta jest z pewnością do rozważenia.
Psy, które były w przeszłości izolowane lub doświadczały przemocy fizycznej, mogą być agresywne wobec ludzi i zwierząt. Agresja przejawia się zazwyczaj postawieniem (stroszeniem) sierści, podkuleniem ogona, a później warczeniem, często dochodzi również do ugryzienia.
W takim przypadku także pojawia się potrzeba skorzystania ze wsparcia psiego behawiorysty.
Twój pupil często załatwia potrzeby fizjologiczne w pomieszczeniu lub nie chce jeść? To częste oznaki lęku, jakiego doświadcza pies.
Również w takim wypadku warto udać się do profesjonalisty, który udzieli fachowej pomocy, pracując zarówno z psem, jak i z właścicielem.
SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO INSTYTUTU WOLNOŚCI - CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH NOWEFIO NA LATA 2021-2030
Reaguj! Jeżeli widzisz zwierzę, któremu zadawany jest ból, cierpienie lub inne formy znęcania się – dzwoń na policję pod nr 112 oraz poinformuj okoliczną organizację, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt