Ponad 700 tysięcy wolno żyjących kotów błąka się po polskich ulicach. Oznacza to cierpienie na skutek mrozu i chorób u ogromnej liczby zwierząt.
Dokarmianie i zapewnienie schronienia na czas zimy to wartościowa forma pomocy. Z oczywistych przyczyn nie może ona jednak działać na szeroką skalę.
Rozwiązaniem problemu z rosnącą liczbą cierpiących kotów jest ich sterylizacja. Dzięki niej maleje liczba cierpiących na bezdomność zwierząt. Kastracja pozwala także zminimalizować występowanie niebezpiecznych dla kotów chorób.
Różnego rodzaju instytucje organizują często przedsięwzięcia, w ramach których finansowana jest sterylizacja wolno żyjących kotów. Najlepszym sposobem na skorzystanie z takiej możliwości jest kontakt z lokalną organizacją, która działa w obszarze ochrony zwierząt.
Tego rodzaju organizacje często pomagają w zdobyciu finansowania i realizacji całego procesu. Podpowiedzą Ci również, jak zaopiekować się kotem po wykonanym zabiegu.
SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO INSTYTUTU WOLNOŚCI - CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH NOWEFIO NA LATA 2021-2030
Reaguj! Jeżeli widzisz zwierzę, któremu zadawany jest ból, cierpienie lub inne formy znęcania się – dzwoń na policję pod nr 112 oraz poinformuj okoliczną organizację, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt